Bu 20 Temmuz Özgürlük ve Barış bayramı bir başka olacak

Türkiye cumhurbaşkanı ERDOĞAN’IN Pazartesi 19’un da KKTC Meclisin de yapacağı konuşma ile çok ciddi sürpriz ve güzel olumlu haberleri vereceğini bizzat kendisin ağzından dinledik.

Kıbrıs Türk’ü her zaman anavatanı Türkiye’ye güvenmiştir, herhangi bir açılım olacaksa da bunun ancak Türkiye ile birlikte olabileceğini da tarih bize öğretmiştir.
Erdoğan’ın yapacağı sürpriz açıklamaları, yalınızca biz değil Rum tarafı da merak ile bekliyor. Askeri deniz üssü mü? İnsansız hava üssü mü? Maraş’ın askersizleştirilmesi mi? KKTC’NİN ismini Annan planı dönemin de Kıbrıs Türk devleti ismi olarak değiştirilmesi mi? Azerbaycan ile diplomatik bir işbirliği ve tanınmayı getirecek adımları atmak mı? Akıllarda ki soruların başlıkları bunlar, bu açıklamaları da KKTC meclisinde gündeme getirecek.
Ancak CTP ve TDP boykot edip meclise katılmıyor. Siyasi parti olarak bir karar almışlar, neticede onları bağlar ancak Erdoğan’ın ziyareti çok önemli belki de BU tepki gereksidir.
Annan planı dönemin de KKTC evet çıkması için o dönemin Türkiye başbakanı olarak şahsı, hükümeti ve ekibi bizzat çalışmışlardır. Bizler Annan planına karşı çıkmıştık, ancak Türkiye hükümetine de kızmamış, küsmemiştik KKTC ye geldikleri zaman da tepki göstermemiştik.
O dönemde CTP ve TDP( o dönem TDP, BDH olarak siyasi temsil ediliyordu) başında da 4. CB Akıncı vardı. Erdoğan’ın Annan planına destek olmasını alkışlıyorlardı. Müdahale var olduğunu kabul ediyorsak o da müdahale idi.
Yıllar çok hızlı bir şekilde akıp gidiyor, eskilere takılıp kalmak doğru değildir, siyasetin için de olan şahıs ve partiler her zaman halklarının geleceklerini düşünmek zorundalar. Keşke Erdoğan’ın açıklamaları beklemiş olsak , ne olduğunu hep birlikte değerlendirsek.
Kahramanlık yapmak mı önemli yoksa döneme göre halkınızın haklarını en iyi şekilde savunmak mı önemli. Kıbrıs Türk halkının belki de başaramadığı yeni fikirlerle değişim yaratabilmede çok tutucu olmalarıdır.
Ülkemiz de siyaset tıkandı mı? Tıkanmadığını söyleyen bir Allah’ın kulu yoktur. O zaman değişimden korkmamak gerekiyor, her dönem bizim yanımızda bulunan, bizim her derdimize koşan Türkiye’den mi endişe duymamız gerekiyor!!!!!!!!!!!!!!!
Hele bir dinleyelim Erdoğan’ı bakalım Türkiye Kıbrıs coğrafyasın da neler düşünüyor, bizim ile paylaşıyor ve bölgede ki etkileri nasıl olacaktır.
Bu 20 Temmuz’un sıcağının bir başka sıcak olacağı şüphe kaldırmıyor. Özgürlük ve barış bayramını ve ayni zaman da idrak edilecek kurban bayramını en içten dileklerim ile kutlar, tüm halkımıza esenlikler getirmesini tüm kalbim ile diliyorum.
Bu haber 4808 defa okunmuştur

:

:

:

: