Onlar Kıbrıslı Türk!

Nijerya’da devam eden FIFA 17 yaş altı Dünya Kupası’nda 2’nci tura yükselmeyi başaran Türkiye Milli Takımı’nda görev alan Kıbrıslı Deniz Mehmet ve Kamil Çörekci ile gururlandık
Nijerya’da devam eden FIFA 17 yaş altı Dünya Kupası’nda 2’nci tura yükselmeyi başaran Türkiye Milli Takımı’nda görev alan Kıbrıslı Deniz Mehmet ve Kamil Çörekci ile gururlandık

Türkiye 17 yaş altı Milli Takımı’nda oynayan iki Kıbrıslı Türk’ün başarıları Kıbrıs, Türkiye ve İngiltere’de yaşayan Kıbrıslılar arasında büyük bir sevinç yaşatıyor. Aslen Kıbrıslı Türk olan ve İngiliz West Ham United da oynayan kaleci Deniz Mehmet ve Millwall takımında oynayan Kamil Çörekci’nin sergilediği oyun, FIFA, Türk ve İngiliz yetkilileri tarafından takdir ile karşılanırken, ailelerine de ayrı bir gurur yaşatıyor. Nijerya’da devam eden FIFA 17 yaş altı Dünya Kupası’nda 2’nci tura yükselmeyi başaran Türkiye Milli Takımı’nda, görev alan Deniz Mehmet ile Kamil Çörekci’nin aileleri STAR KIBRIS’a konuştu.

DENİZ, WEST HAM’DA KALECİ
Hüseyin-Rosemary çifti STAR KIBRIS’a yaptığı açıklamada, oğulları kaleci Deniz Mehmet’in, Enflied Rangers’da resmi olarak futbol oynamaya başladığını 7 yaşında Arsenal’a gittiğini ve 12 yaşında Charlton’a transfer olduğunu söyledi. Manchester United’ta forma giydikten sonra İngiltere Premier Lig ekiplerinden West Ham United’da kalecilik yaptığını aktardı. Deniz Mehmet, Nijerya’da devam eden FIFA 17 yaş altı Dünya Kupası’nda 2’nci tura yükselmeyi başaran Türkiye Milli Takımı’nda kaleyi koruyor

KAMİL, MİLLWALL’DA ORTA SAHADA OYNUYOR
Can-Özcan Çörekçi, çifti STAR KIBRIS’a yaptığı açıklamada, orta sahada oynayan oğulları Kamil Çörekçi’nin 7 yaşında Leyton Orient’te futbol oynamaya başladığını, daha sonra Fulham FC’ye transfer olduğunu söyledi. Kamil Çörekçi’nin Youth Training Scheme (YTS) imzasını attıktan sonra, Milwall’un büyük takımında yerini almaya ve ara sıra büyük takımda maçlara çıkmaya başladığını ifade etti. Kamil Çörekçi, Deniz Mehmet gibi FIFA 17 yaş altı Dünya Kupası’nda 2’nci tura yükselmeyi başaran Türkiye Milli Takımı’nda görev alıyor.

Türkiye 17 yaş altı Milli Takımı’nda oynayan iki Kıbrıslı Türk’ün başarıları Kıbrıs, Türkiye ve İngiltere’de yaşayan Kıbrıslılar arasında büyük bir sevinç yaşatıyor. Aslen Kıbrıslı Türk olan ve İngiliz West Ham United da oynayan kaleci Deniz Mehmet ve Millwall takımında oynayan Kamil Çörekci’nin sergilediği oyun, FIFA, Türk ve İngiliz yetkilileri tarafından takdir ile karşılanırken, ailelerine de ayrı bir gurur yaşatıyor.  Nijerya’da devam eden FIFA 17 yaş altı Dünya Kupası’nda 2’nci tura yükselmeyi başaran Türkiye Milli Takımı’nda, görev alan Kıbrıslı Deniz Mehmet ile Kamil Çörekci’nin aileleri STAR KIBRIS’a konuştu.

 

ÇALIŞMALARININ MEYVESİNİ, YAKINDA ALACAK

Hüseyin-Rosemary Mehmet çifti STAR KIBRIS’a yaptığı açıklamada, 1992 doğumlu oğulları kaleci Deniz Mehmet’in, daha 2 yaşındayken futbola ilgisi olduğunu ve ilk olarak Enflied Rangers’da resmi olarak futbol oynamaya başladığını, 7 yaşında Arsenal’a gittiğini ve 12 yaşında Charlton’a transfer olduğunu söyledi. Hüseyin-Rosemary Mehmet çifti Manchester United’ta forma giydikten sonra İngiltere Premier Lig ekiplerinden West Ham United’da kalecilik yaptığını aktaran aile Deniz Mehmet’in kendisini tamamen futbola adadığını ve en iyi olmak için olağan üstü bir çaba sarf ettiğini belirttiler. Mehmet ailesi, West Ham United ile Youth Training Scheme (YTS) yani Gençlik Eğitimi’ne imza atan Deniz’in, West Ham A takımında yedek kaleci olarak görev yaptığını ve gösterdiği olağanüstü çalışmaların meyvesini yakında alacağına inandıklarını ifade ettiler.

 

ONA SEVDİĞİ İŞİ YAPMASI İÇİN DESTEK VERDİK

Can-Özcan Çörekçi, çifti STAR KIBRIS’a yaptığı açıklamada, 1992 doğumlu orta sahada oynayan oğulları Kamil Çörekçi’nin 7 yaşında Leyton Orient’te futbol oynamaya başladığını, daha sonra Fulham FC’ye transfer olduğunu söyledi.  Kamil Çörekçi’nin Youth Training Scheme (YTS) imzasını attıktan sonra, Millwall’un büyük takımında yerini almaya ve ara sıra büyük takımda maçlara çıkmaya başladığını ifade etti. Kamil’in ailesi, Türkiye Milli Takımı’nın ay yıldızlı formasını oğullarının üzerinde görmenin kendilerine ayrı bir gurur ve heyecan yarattığını dile getirdiler. Çörekçi ailesi “Her zaman ona sevdiği işi yapması için destek verdik ve her zaman yanında olacağız” diye konuştular.


Bu haber 57 defa okunmuştur
  • kamil Corekci benim yegenim! Yusuf  Londura - 09.07.2012 Helal olsun sana yegenim!

:

:

:

:

DİĞER HABERLER