YİNE Mİ SİZ!

Lapta ve Karşıyaka’da birçok eve girerek hırsızlık yaptıkları iddia edilen Ergün Karadağ (19) ve kardeşi Ertan Karadağ (17), Lapta’da bir tatil köyünden nakit para ve kredi kartı çaldıkları gerekçesiyle tutuklandı. Kardeşlerin benzer suçlarla ilgili birçok kez hakim karşısına çıktıkları öğrenildi.
Lapta ve Karşıyaka’da birçok eve girerek hırsızlık yaptıkları iddia edilen Ergün Karadağ (19) ve kardeşi Ertan Karadağ (17), Lapta’da bir tatil köyünden nakit para ve kredi kartı çaldıkları gerekçesiyle tutuklandı. Kardeşlerin benzer suçlarla ilgili birçok kez hakim karşısına çıktıkları öğrenildi.

Rana SARRO

Lapta’da bir tatil köyünde Alison Jane Wood’un kalmakta olduğu bungalov içerisinden 300 TL ve 50 sterlin nakit para ve 3 adet kredi kartı çaldıkları iddia edilen, Ergün Karadağ (19) ve Ertan Karadağ (17) yakalandı.
Ev açma ve hırsızlık suçundan dün mahkemeye çıkarılan Karadağ kardeşlerin, daha önce de benzeri birçok suç işledikleri öğrenildi.

BENZER SUÇLARI VAR
Lapta’da, 11- 12 Eylül tarihleri arasında, Alison Jane Wood’un kalmakta olduğu bungalova girerek hırsızlık yaptığı iddia edilen zanlıların, Lapta ve Karşıyaka’da daha önce de birçok eve girdikleri belirtildi.
Mahkeme, yaklaşık 4 yıldır bu suçlarla ilgili olarak yargı huzuruna çıktıkları belirtilen zanlıların, 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.
Bu haber 1914 defa okunmuştur
  • yine mi siz vatandas  gonyeli - 23.09.2010 kim ellerinden tutacak sordu arkadaslarin biri kendisi bu gorevi uslensin o zaman ! sosyal hizmetlerin o kadar cok yapacagi isi var ki bu iki 'cocuk' denilen sahislarla nasil ilglenecek ?? benim anladigima gore bunlarin analari /nineleri onlari tesvik eder bence onu da iceriye soksunlar vede vatandas degilseler memleketlerine gonderilsinler maaesef boyleleri tum turkiyeli kardeslerimize leke surerler !!
  • bir problem varsa cözümüde vardır!!! vatandaş  girne/karşıyaka - 18.09.2010 Polis, yapılan şikayetleri kayıt altına aldıklarını kişilerin bir çok suç dosyasının bulunduğunu ama bunu haricinde yapacakları hiçbir işlemin olmadığını söylüyor; annesi devlet çocuklarıma baksın diyor; Sosyal yardım görevlileri tüm yetkinin annesinde olduğunu; çocukların ellerinde özürlü (deli) raporu olduğuna dair söylentiler var, ama sosyal yardım görevlileri yeterince deli olmadıklarını söylüyor yani hastanelik vaka olmadıklarını belirtiyor... Evet sevgili arkadaşlarım tam bir kemal sunal vakası değilmi!!!Burda bir PROBLEM var Problem varsa ÇÖZÜMÜDE vardır.Ama kim elini taşın altına koyacak??? Başka insanların canı yanmadan (MAHALLEDE HERKESİN KÜÇÜK ÇOCUKLARI VAR) arkadaşlar yanlış anlamayın çözüm içeri atmakta değil yine sorunu hasır altı ediyorsunuz...Bu çocuklara topluma uyum sağlayacağı koşullar yaratılarak toplum ile uyum içerisinde yaşamaları için gerekli eğitim verilmelidir. Nasılmı bunuda siz bulun artık değerli büyüklerimiz!!! DEMOGOJİ YOK ÇÖZÜM ÜRETELİM LÜTFEN. VASILYALI
  • bir problem varsa cözümüde vardır!!! vatandaş  girne/karşıyaka - 18.09.2010 Arkadaşlar, bırakın bu kısır döngü konuşmaları;ortada bir problem var ama herkes bu problemi hasır altı etti ve kimse bu yakan topu eline almak istemedi. Bu iki kardeş benim mahallemde oturuyor, vatandaş olan anne babadan doğan (ki hiç önemli değil vatandaş olup olmadığı ve anne baba ayrı yaşıyor) bu iki çocuk küçük yaşlarda ailesi tarafından bakılamadığı gerekcesiyle sose verildi 13-15 yaşlarına kadar orda bakıldılar ordaki uyumsuzluk ve ailesinin imzaları neticesinde ordan alındılar mahalleye geri geldiler burda birçok suç ve şikayetten ötürü haklarında raporlar tutuldu. Büyük olan kardeş askere gitti (uyumsuzluk) neticesinde askerlikten erken terhis oldu. Mahalleye geri döndü burda yine uyumsuz toplum ahlakınına uymayan hareketlerde bulundu bunları burda yazamam!!! nenesine yaptıkları nenesinin yediği dayakları. Mahallede sabahtan akşama kadar bağırışma ve küfürlü konuşmalar vs.Bu aile bireylerinin her biri sosyal yardım alıyor!!! Yazım yayınlanırsa devam edeceğim yazıma...
  • cok acidiysan vatandas4  magusa - 17.09.2010 vatandas2, bunlari sen evlatlik olarak alsana, ellerinden tutarak bol bol gezdirirsin amma o kolunda ne yuzuk, ne de takili saatin kalacak,eve geldiginde da esyalarini bulamaycan.Bilmem anlatabildim mi.
  • Bizim günahımız ne peki? Vatandaş3  Omorfo - 17.09.2010 Özürlüyseler gitsinler memleketlerinde tedavi olsunlar veya özürlülüklerini memleketlerinde devam ettirsinler. Dağdan gelen 'özürlü' diye, belasını hep bağdaki mi çekecek? Onların yüzünden herzaman biz mi huzursuz olacağız yani??????
  • sosyal hizmetler mi?? o da ne??? vatandas2  kktc - 16.09.2010 Bu 2 cocugun sosyal hizmetler dairesinin gozetimi altinda oldugunu biliyorum.cocuklarin ailesel, duygusal ve zihinsel problemleri oldugunu duydum. buradan detay vermek istemiyorum. ama gunun sonunda gelinen nokta cocuklari 'hırsız' diye etiketlemek kolay, ama kimse bu 2 cocugun elinden tutup onlari yonlendirmiyor!! ne aci bize!!!
  • yine mi siz?? LONDRALI  U.K - 16.09.2010 GUNAYDIN YAHU !! TABIDA ONLAR !! SANKIDA BASKASI OLACAYDI ....
  • yeter artik be vatandas  kktc - 16.09.2010 iste bu kirolar yuzunden halkin huzuru kacti,bastakiler uyumaya devam etsin. Goc edenler kibrisli turkler, gelenler hirsiz, katil, mafya, esrarci, sabikali, tokatci, subyanci, tecavuzcu, gamasalar, pezolar, eskiyalar, teroristler, kanunsuzlar, evsiz barksiz zugurt turistler vs. Yaptiklarinizdan,yapmadiklarinizdan memnun musunuz. Koltuk rahat mi, onun icin yapilan birsey yok. Kibrisli turku soran yok.

:

:

:

:

DİĞER HABERLER