Ortadoğu yeniden şekilleniyor

KADDAFİNİN sonu geldi artık bu Ortadoğu da ki diktatör rejimler yıkılıyor, bunların çok nedeni var ancak petrol birinci neden olarak kalmaya devam edecek.
KADDAFİNİN sonu geldi artık bu Ortadoğu da ki diktatör rejimler yıkılıyor, bunların çok nedeni var ancak petrol birinci neden olarak kalmaya devam edecek. Saddam Hüseyin’i başa getiren ABD idi kendisi VAAZ partisinin başkanı iken parlak bir gençti CIA iki kez darbe düzenledi başarılı olmadı üçüncü darbede iktidara getirmeyi sağladı ve yıllarca SADDAM ABD çıkarlarına hizmet etti İRAN ile savaşı da ABD organize etmişti, ondan sonra gitmesi gerekirdi ve götürüldü bende yine bir şüphe var çünkü SADDAMIN tutuklanışının şekli çok inandırıcı değildi. ABD şansa bırakmadan asmıştır ancak TARIK AZİZ ABD de sarayda yaşıyor.

Mısır da HÜSNÜ MUBAREK yine bir halk isyanı ile devrildi ve o dönem kapandı. Bazı durumlarda direk ABD adına CIA müdahale etmese bile oradaki halkın istemine göre kendi çıkarlarını savunmak için organize oluyorlar çünkü çıkarlar böyle emrediyor. Neticede birçok şey tesadüfen olmuyor, orta doğuda bulunan petrol büyük güçlerin çıkarları doğrultusunda siyaset üretiyor.

Tunus ile başlamıştı ilk hareketler ve halk isyan etmişti, rejim değişiklikleri böylece gündeme geldi ve o bölgelerde yaşayan halklar daha çok demokratik hak için ölmeyi de göze alarak çatışma ortamının içinde mücadele veriyorlar.

değişime en çok karşı koyan Kaddafi oldu ve kendi halkına karşı paralı askerler kullanarak katliyamlar gerçekleştirdi. Kendi insanlarını SIRP asıllı paralı askerlere hunharca katlettirdi tabiî ki bunun bir bedeli olacaktı ve herhalde bu bedeli ödetmek üzere NATO adına üç ülke aktif müdahale etti ve KADDAFİYİ bombalıyor. Başta ABD, İNGİLTERE ve FRANSA olmak üzere LİBYAYA müdahale ettiler, ABD nin LİBYA DA 200 milyar dolarlık petrol yatırımları var bu şirketler tabiî ki çıkarlarını kurumak için her önlemi almak zorundalar, savaş dahi olsa.

Doğru yada yanlış küresel güçler önce çıkarları ondan sonra diğerleri, bugün AB yi besleyen bu enerji rezervleri ve ABD yi ayni zaman da besliyor yatırımların risk altında olmaması için yeniden KUZEY AFRİKA ülkeleri düzenlenecek gelişmeler bunu işaret ediyor. Bu bölgelerde faaliyetleri ile ABD istihbarat örgütü CIA ön planda etkinliklerini yürüttü ve yürütmektedir yüz milyar dolarlık yatırımlar risk altında kalamaz, KADDAFİ gibilerde bu yatırımları tehdit edemez. Şimdi ise SURİYE hareketlendi binlerce kişi 48 yıllık olağanüstü halin kalkmasını istiyor ve eylemlere başladı, bu eylemler artacak ve ESAD da zora girecek çünkü yazının başında da değimiz gibi BÜYÜK ORTADOĞU projesinde bölge yeniden şekilleniyor, ben yeni kurulacak bu düzenin o bölgelerde yaşayan halklara daha çok demokrasi ve insan hakkı sağlayacağına inanıyorum, eminim ki şimdi olduklarından daha iyi olacaklar.

1980’li yıllarda SADDAM HÜSEYİN TÜRKİYE Yİ tehdit ediyordu özellikle GAP projesini istediği anda bombalar diye ve doğru söylemek gerekir ki o dönemde de TÜRKİYE’NİN yapacak çok bir şeyi yoktu ancak bu gün diktatör SADDAM mezarda TÜRKİYE bir DÜNYA gücü durumunda ve daha da güçlenmekte demokrasiye bağlı Müslüman bir ülke ve ORTADOĞUYA örnek olacak emsal bir güçlü devlet. Doğru söylemek gerekirse TC BB SN TAYYİP ERDOĞAN bu konuda çok başarılı ve başarılarının da devamına ALLAHTAN duacıyım.

Kıbrıs bu değişim sürecin de yerini almak zorunda dışında kalamaz peki ne olacak veya olmalı ya adam gibi HRİSTOFYAS masaya oturur da yeni federatif bir modelle bir anlaşmaya varırız yada bundan sonra herkes yoluna gider ve KKTC de ki yasal olan KKTC dir. KC Rumlar tarafından İŞKAL edilmektedir 1960 kurulan KC nin RUM liderleri tarafından işkal edildiğinin DÜNYA tarafından kabul edilmesi gerekir bu konuda çalışmalıyız.
Bu haber 304 defa okunmuştur

:

:

:

: