Sosyal sorumluluk örneği

Satılan her deniz kaplumbağalı Pepsi kutusundan 2 kuruş bu alandaki çalışmalar için bağışlanacak
Satılan her deniz kaplumbağalı Pepsi kutusundan
2 kuruş bu alandaki çalışmalar için bağışlanacak

Türkiye’den KKTC’ye yapılan ilk yatırım olma özelliğini taşıyan Ektam Kıbrıs Ltd.’in global markası Pepsi, lokal olarak tasarlanan deniz kaplumbağalı kutuları ile anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Bu proje ile satılan her deniz kaplumbağalı Pepsi kutusundan 2 kuruş bu alanda yapılan çalışmalar için bağışlanacak. Pepsi tarafından ayrıca, Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti’ne deniz kaplumbağalarının izlenebilmesine olanak sağlayacak 5 adet uydu vericisi de alınıyor. Pepsi’nin doğal hayatı destekleyen bu sosyal sorumluluk projesi ile, ülkenin en önemli sembollerinden biri haline gelen, ülke tanıtımlarında kullanılan ve özel ilgi odaklı turizm faaliyetlerinde önemli yeri bulunan deniz kaplumbağalarına ilişkin yürütülen çalışmaların daha efektif bir şekilde yapılmasına imkan sağlanmış olacak. Deniz kaplumbağalı yeni Pepsi kutularının ve sosyal sorumluluk projesinin lansmanı, Ektam Kıbrıs Ltd. Genel Müdürü Cenk Özeker, Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti Akdeniz Alagadi Proje Sorumlusu Robin Snape ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Su Altı Görüntüleme ve Araştırma Merkezi (DAÜ SAGAM) Başkanı Burak Ali Çiçek tarafından gerçekleştirildi.

DUYARLI BİR MARKA PEPSİ
Özeker düzenlenen lansman toplantısında yaptığı konuşmada, “Pepsi’yle herşey güzel demiştik, şimdi Pepsi’yle doğal hayat da güzel. Pepsi kutularında yaptığımız lokal tasarım ile anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atmaktan, bu kez de doğal hayatı desteklemekten büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Ülkenin sembollerinden ve sahillerimizin kıymetli canlıları olan deniz kaplumbağalarına yardım ederek hem doğal hayatı koruma altına almaya çalışıyor, hem de sahillerimizin bir kıymetinin fark edilmesini istiyoruz. Çevresine, yaşadığı bölgeye duyarlı bir marka olarak, deniz kaplumbağalı Pepsi kutuları ile önemli bir farkındalık yaratacağımızı düşünüyorum. İnanıyoruz ki yapmış olduğumuz bu çalışma sayesinde, deniz kaplumbağaları ile ilgili bundan sonra yapılacak çalışmalar daha da ses getirecek. Satın aldığınız her deniz kaplumbağalı Pepsi ile sizler de doğal hayata katkıda bulunmuş olacaksınız”.

Pepsinin desteği önemli

DAÜ SAGAM Başkanı Burak Ali Çiçek de “Pepsi’nin bize sağlamış olduğu destek bizim için çok değerlidir. Global değeri ile Pepsi markasının ülkemizdeki sosyal ve çevresel değerlere önem vermesi bize maddi olduğu kadar manevi destek de vermekte, motivasyonumuzu artırmaktadır” şeklinde konuştu.
Robin Snape ise ülkemizde balıkçılığın deniz kaplumbağalarına etkileri ile ilgili yoğun çalışmalar yaptıklarını belirterek, Pepsi’nin katkıları sayesinde çalışmalarını daha verimli sürdürme imkanı bulacaklarını söyledi.
Bu haber 1 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER