Al Pacino ile aynı sahneyi paylaştı!

Küçük yaşta İngiltere’ye yerleşen Kıbrıslı Türk oyuncu ve müzisyen Halil Özsan, Hollywood sinemasında kendini gösteriyor.

* Küçük yaşta İngiltere’ye yerleşen Kıbrıslı Türk oyuncu ve müzisyen Halil Özsan, Hollywood sinemasında kendini gösteriyor. Fallen isimli filmde başrol oyuncularından biri olarak film severlerin karşına çıkan Özsan, Al Pacino ile Simone filminde aynı sette bulundu, aynı sahneyi paylaştı. 18 film ve sinemada rol aldı.

 

Selda BEKTAŞ

 

Kıbrıslı Türk oyuncu ve müzisyen Halil Özsan, son dönemlerde oynadığı favori dizilerle Amerikalıların, gözde oyuncusu olma yolunda ilerliyor. Beyaz perdede Al Pacino’nun başrol oynadığı, Simone filminde oynadığı karakterle adından söz ettirmeye başlayan genç oyuncu, 2000’den beri 18 film ve sinemada rol aldı.

Şu sıralar Movie Max’te gösterime giren Fallen (Yer yüzene düşen)  isimli dört bölümlük filmde ana karakterlerden birini canlandıran Halil Özsan, hem karizmatik duruşu hem de sempatikliğiyle gönüllere taht kuruyor.

 

KARA MELEK OLDU!

Yeryüzüne inen iki meleğin fantastik hikâyesinin anlatıldığı Fallen isimli filmde ‘kara’ meleği canlandıran Özsan, 2005 yapımı Children of Wax (Mumdan çocuklar) filminde de Almanların gözüne girmeyi başardı.

Berlin’de, Türk ve Neo Nazi gençleri arasında yaşanan savaşta uyuşturucu trafiğinin anlatıldığı çarpıcı hikâyede, sinemaseverlerin karşısına Hakan karakteri ile çıkan Özsan, Amerika’da Hal Özsan olarak biliniyor.

 

KENDİ YAZDIĞI DİZİDE OYNADI

1976 yılında Mağusa’da doğan Özsan, ailesi ile birlikte üç yaşında İngiltere’ye yerleşti.

Genç yaşta Kaliforniya Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan mezun oldu. Kaliforniya’da okurken Hollywood akımına kapılan Özsan, dizi senaryosu yazarak film şirketine götürdü. Film şirketi senaryosunu kendi yazdığı dizide, oyuncu olmasını teklif edince, profesyonel oyuncu olarak sinema ve film dünyasına adım attı.  

Al Paçino’nun başrol oynadığı Simone filminde küçük bir rol alan oyuncu, büyük yapım şirketlerinin dikkatini çekmeyi başardı. Sessiz sedasız Hollywood yolunda yetenekleri, sempatik kişiliğiyle adım adım yol alan oyuncu, yeni filmlerle de kendinden çok söz ettirecek gibi görünüyor.

 

MÜZİKTEN VAZGEÇMEDİ!

Küçüklüğünden beri müzikten hiç vazgeçemeyen oyuncunun Poets and Pornstars isimli bir de müzik grubu var. Beste ve müziğini kendisinin yaptığı albümde, sesiyle de adından söz ettiren müzisyen ve oyuncu Hal Ozsan, Amerikalı müzik ve film şirketlerinin aranan ismi olmayı başardı. Birçok televizyon filmi için teklif alan oyuncu, her zaman Kıbrıslı Türk kimliğini öne çıkarmaya çalışıyor.

Bu haber 70 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER