NİGAR GELİNİMİZ!

Londra’da yaşayan Nigar Cemal, İngiliz ve Türk basınının ilgi odağı oldu. Lefkoşa’lı kocası Haluk Cemal, büyük kızı Jasmine ile basının karşısına çıkan Nigar, Londra’nın Türk mahallesi Palmers Green’de yaşıyor

Mihrişah Safa

Londra’da yaşayan Nigar Cemal, İngiliz ve Türk basınının ilgi odağı oldu. Lefkoşa’lı kocası Haluk Cemal, büyük kızı Jasmine ile basının karşısına çıkan Nigar, Londra’nın Türk mahallesi Palmers Green’de yaşıyor 

Nigar, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini telefonla arayıp, tebrik ettiğini “ Seninle gurur duyuyoruz” dediğini belirterek, “ Biz tek millet, 2 devletiz. Onun için Türk bayrağıyla sahneye koştum” dedi

Geçtiğimiz hafta Almanya’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasında, birinci olup, Türk bayrağıyla sahneye koşan “Ell / Nikki” adlı ikiliden Nigar Cemal, yaşadığı Londra’ya dönerek, evine, kocası ve 2 küçük kızına kavuştu.

6 yıldır Londra’nın kuzeyinde, Türkçe konuşan toplumun yoğun yerleşim bölgelerinden Palmers Green’de yaşayan 30 yaşındaki Nigar Cemal, birincilikten sonra baş döndürücü trafik yaşamaya başladı. 5 yaşında Jasmin ve 3 yaşında Saide adlı 2 kız çocuk annesi olan Nigar, Lefkoşa’Lı Haluk Cemal ile mutlu bir evliliğe sahip.

LONDRA’YA DÖNER DÖNMEZ TÜRK BASINIYLA BULUŞTU

Kıbrıs gelini olan Nigar, Londra’ya döner dönmez haftalık Türk gazetelerinden Olay gazetesini ziyaret ederek, Türk basınıyla buluştu. Gazetenin sahibi işadamı Nural Ezel’in evsahipliği yaptığı ziyarete, Nigar eşi ve kızını da getirdi. Londra’daki Türk toplumunun yakından tanıdığı işadamı Savaş Osman ve eşi Selma Osman’In gelini olan Nigar, Londra’ya ayak bastığından beri İngiliz basınının da ilgi odağı oldu. BBC ve ITV televizyonlarına evinde demeç veren genç kadın, sabah erkenden kalkıp, kızı Jasmin’i okula nasıl hazırlayıp, götürdüğünü anlattı.

ERDOĞAN “SENİNLE GURUR DUYUYORUZ” DEDİ

Gazetemize de konuşan Nigar, Eurovision’da birinciliği kazanmayı aklından bile geçirmediğini söylerken, yarışmadan hemen sonra Azerbeycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev eşi Mihriban Aliyev’le başkanlık sarayında buluşmalarını ise “ hayal gibi” diye tanımladı.

İlk kez Azerbeycan Devlet Başkanı ve eşi ile bir araya geldiğini söyleyen Nigar, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kendisini telefonla arayıp, tebrik ettiğini, “ Seninle gurur duyuyoruz” dediğini söyledi.

2 ÇOCUK ANNESİYKEN, BİRDEN ÜNE KAVUŞTU

Azerbeycan’da doğan ve Kıbrıslı kocası Haluk Cemal ile Londra’da yaşayan Nigar, yarışmada salondaki Türk izleyicilerden büyük destek gördüğünü belirtti. Telefonla kendisine oy veren herkese teşekkür etmeyi unutmadı.
Geçen cumartesiye kadar ev hanımı, 2 çocuk annesiyken, birden üne kavuşan genç kadın , artık sokakta kendisini tanıyanların yanına gelip, imza istediğini de sözlerine ekledi.

Bu haber 1757 defa okunmuştur
  • Gururumuz SEVİNÇ  İstanbul - 24.06.2011 Azerbaycan ve Türkiyenin bir millet olduğunu gururla bütün dünyaya gösteren bu gùzel kızımızı yürekden tebrik ediyorum!Bir azerbaycanlı olarak bende ayrıyeten gurur duyuyor ve gazetenize bu habere geniş yer verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum!
  • Tebrikler Azerbaycan,tebrikler Türk dünyası... Sevinc   Baku/Azerbaycan - 25.05.2011 Azerbaycan - Türkiye kardeşliğini fevkalade sergileyen,ellerindeki Türk bayrakları ilede bu başarı ve mutluluklarını,Türkiyeyede armağan eden Kardeşlerimiz Nigar,Eldar ve tüm emeği geçenleri kutlar,başarılarının devamını dilerim.Tebrikler Azerbaycan,tebrikler Türk dünyası...

:

:

:

:

DİĞER HABERLER