CTP-BG de yeni dönem

23. olağan kurultay CTP-BG açısından yeni bir dönemin başlangıcı olmalı bunu destekleyecek değişim yalınızca parti başkanının değişmesi...

23. olağan kurultay CTP-BG açısından yeni bir dönemin başlangıcı olmalı bunu destekleyecek değişim yalınızca parti başkanının değişmesi ile siyaset açısından yeterli değildir, özellikle parti meclisinin belirlenmesinde ki isimler önemli ne kadarı yenilenecek bu ilerleyen saatlerde belli olacak.

Ben öncelikle eski genel başkan sn FERDİ SABİT SOYERİ kutlamak istiyorum çünkü aday olmamak ile partide siyasetin yeniden şekillenmesine olanak verdi ve bu neden ile de gençlerin önünün açılmasına imkan tanıdı. Yarışa katılan dört adayı da kutluyorum çok düzeyli bir seçim dönemi geçirdiler. Sn ÖSKAN YORGANCIOĞLU yeni CTP-BG başkanı oldu kutluyorum hayırlısı olsun diyorum. Sn ÖMER KALYONCU siyaset kurumunda bir ilki başardı ve dediğini gerçekleştirdi, benim hazırlayıp sunduğum ülke gündemi programına katılan dört aday çok düzeyli olarak partilerini ve kendilerini anlattılar, şahıslarını kutluyorum ama çok önemli bir söz oldu sn KALYONCU tarafından ikinci tura ikinci olarak kalırsam adaylıktan çekilirim demişti ve çekildi dürüst duruşundan dolayı kendisini, siyasete güven getirmesi açısından sözünün güven verdiğinin ispatı açısından kutluyorum dediğini yaptı. Bu davranışın örnek olmasını dilerim sözünün eri olmak kaliteyi artırır.

Sn ÇAĞLAR genç bir siyasetçi ve katkı koyacağı daha çok hizmet vereceği uzun bir dönemi var kendisine bu dönemde de başarılar dilerim. Sn ERK parti çalışmaların da uzun bir dönem de hizmet verdi ancak beklediği desteği alamadı işte siyaset böyle bir şey delegenin taktiri, küsmeden hizmet önemli.

ÖSKAN YORGANCIOĞLU CTP-BG 5. Genel başkanı ana muhalefet görevini yürütecek demokrasilerde iktidarın önemi ne kadar önemli ise muhalefetin de önemi o kadar çoktur doğru ve güçlü muhalefet iktidarın da daha doğru icraat yapmasını sağlar.

Sn YORGANCIOĞLU’NUN çok yapıcı ve birleştirici bir yapısı olduğunu gözlemlemekteyiz bu dönemde güç birliğine ihtiyacımız olan bir süreçten geçiyoruz. Beklide KKTC de çok önemli dönemler olmuştu ve dönüm noktaları yaşandı ben yine böyle bir süreç ile karşı karıya kalacağımız düşüncesindeyim. Eğer ana muhalefet ile iktidar her konuda kavga halinde olursa sorunlara sağlıklı çözüm bulmakta o kadar güç olur toplumsal barışında siyasi anlamda sağlanabilmesi için öncelikle siyasal barışa ihtiyaç vardır, bunun da sağlanması iktidar ve ana muhalefete düşmektedir. Ana muhalefet partisi olarak CTP-BG ye de önemli görevler düşmektedir ülkemiz küçük ancak stratejik açıdan da çok önemli bir bölgede bundan dolayı her zaman için çok siyasi gelişmeler ile karşı karşıya kalınabilmekte en güç dönemde en doğru kararları üretmekte özellikle KKTC meclisin de ki çalışmalara dikkat çekerek vurguluyorum işbirliğine ihtiyaç vardır.

Ben ÖSKAN YORGANCIOĞLU’NA başarılar dilerim basın ve medya olarak da KKTC de doğruların uygulanması açısından destek olacağımızı bir kez daha hatırlatmayı kendime görev bilirim.
Bu haber 854 defa okunmuştur

:

:

:

: