Taekwondoda büyük kazanım

KKTC Taekwondo milli takımımız İskoçya’da düzenlenen GTF Sekizinci Dünya Şampiyonası’nda büyük başarı elde ederken KKTC adına da büyük kazanımlar elde edildi.
KKTC Taekwondo milli takımımız İskoçya’da düzenlenen GTF Sekizinci Dünya Şampiyonası’nda büyük başarı elde ederken KKTC adına da büyük kazanımlar elde edildi.


KKTC MOK Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen GTF’in dünyadaki tek dokuzuncu dan Grand Masteri oldu. Yapılan sınavlarda başarılı olarak 9. Dan Grand Masterliğe yükselen Gökbilen şampiyonanın açılış seramonisi sırasında GTF başkanı Linda Park tarafından anons edildi.
9. Dan Grand Masterliğe terfi eden KKTC MOK Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen yapılan GTF yönetim kurulu toplantısında GTF Dünya elçiliğine seçilerek ülkeler arası ilişkileri yürütme görevini aldı.

KURUCULAR KURULU EKİM’DE TOPLANACAK
İskoçya’da yapılan Şampiyona sırasında gerçekleştirilen GTF yönetim kurulunda, Ekim ayında yapılacak olan Executive Council (Kurucular Kurulu) toplantısının KKTC’de yapılmasına karar verildi.

ULUSLARARASI ANTRENÖR VE HAKEM KURSU
GTF Yönetim kurulu toplantısında ayrıca uluslar arası antrenör ve hakem kursunun da yine KKTC’de yapılmasına karar verildi. 15 Ekim tarihinde başlayacak olan kursa GTF’e bağlı ülkelerden antrenör ve hakem adayları katılacak. Global Taekwondo Federasyonu’nun iki yılda bir organize ettiği GTF Dünya Şampiyonasının dokuzuncusunun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılmasına karar verildi. GTF Genel Kurulu’nda 2013 yılında yapılacak organizasyon için dört ülke talip oldu. Genel kurulda KKTC’nin Londra temsilciğiğinden gelen ekibin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakkında yaptığı sunum ise genel kurula katılanları etkiledi.

KKTC’DE YAPILMASI OYBİRLİĞİYLE GEÇTİ
Genel kurulda yapılan konuşmalarda KKTC’deki hava şartları ve tesisler ülkeler tarafından sorulurken daha sonra organizasyona üye olan diğer üç ülke temsilcisi organizasyona talip olmaktan vazgeçtiklerini belirterek KKTC’de yapılmasına destek vereceklerini söylediler.
Yunanisatan’ın da aralarında bulunduğu 21 temsilci’den 20 Temsilcinin onayı ile 2013 yılında yapılacak olan GTF 9. Dünya Şampiyonası KKTC’de yapılması kararlaştırlıdı.
Oylamada Yunanistan ise oy kullanmamayı tercih etti.

BOZER, DÜRÜST VE ÜSTEL’DEN KUTLAMA
İskoçya’da bulunan sporcularımızın haberini alan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Eyüp Zafer Gökbilen’e mesaj göndererek sporcularımızın başarılarından dolayı gurur duyduğunu belirtti ve sporcularımıza başarılar diledi. KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ve Turizm Bakanı Ünal Üstel de Gökbilen’i telefonla arayarak sevinçlerini dile getirdi ve başarılar dilediler.

KAPANIŞ SERAMONİSİYLE TAMAMLANDI

İskoçya’da yapılan sekizinci taekwondo dünya şampiyonası yapılan kapanış seramonisiyle tamamlandı. Kapanış seramonisinde konuşan GTF başkanı Linda Park katılan ülkelere teşekkür ederek 2013 yılında KKTC’de yapılacak olan şampiyona için iki yıllık bir zaman olduğunu dile getirerek herkesin hazırlıklarını yapmasını ve KKTC’ye gelmesini istedi. Park iki yıllık sürenin uzun bir zaman olduğunu belirterek “mazaret istemiyorum herkesi KKTC’ye bekliyorum” dedi.
Bu haber 45 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER