Bağışıklığı güçlendiriyor

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen “Aşılanalım Korunalım” sergisi gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen “Aşılanalım Korunalım” sergisi gerçekleştirildi.Sergiye Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Yrd. Doç. Dr.İrfan S. Günsel, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şenol Bektaş,YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan,YDÜ Hastanesi Başhekimi Dr Sevim Erkmen, YDÜ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları / Nöroloji Bölümü Prof. Dr. Eray Dirik, doktorlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.“Aşılanalım Korunalım” sergisinin açılış konuşmasını yapan YDÜ Hastanesi Başhekimi Dr Sevim Erkmen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini belirtirken bugünün küçüklerinin yarının büyükleri olacağını, çocukların sağlık alanında bilinçlendirmek amacıyla bu organizasyonun yapıldığını ifade etti.Dr. Erkmen,YDÜ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Anabilim Dalının ortaklaşa organize ettiği serginin amacının çocukları sağlık alanında bilinçlendirmenin yanısıra hastalıklardan korunma yollarını anlatmak olduğunu da vurguladı.

‘AŞI ÜRKÜTÜCÜ DEĞİL’
Sergi açılışında konuşan YDÜ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları / Nöroloji Bölümü Prof. Dr. Eray Dirik ise; “ Aşılanalım Korunalım” sergisinin amacının çocukların aşıdan korkulmaması gereken bir durum olduğunu, aşının ürkütücü birşey olmadığını aşı ile hastalıklardan korunulabileceğini bilincini yaratmak olduğunu söyledi.Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayanise ,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle YDÜ Hastanesinde düzenlenen etkinlikten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.Atasayan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle YDÜ Hastanesinde “ Aşılanalım Korunalım” temalı sergiyle aşı konusundaki korunma yolundaki farkındalığı göstermek için bu organizasyonu gerçekleştiren YDÜ Hastanesine teşekkürlerini iletti.Sergiden sonra öğrencilere sertifika verilirken, aşıyı teşvik etmek için sembolik şırınga takdim edildi.

SAĞLIĞIN ÖNEMİ
Sergiden sonra sergi hakkındaki izlenimlerini Yakın Doğu Tv mikrofonlarına ifade eden Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şenol Bektaş,Yakın Doğu Okulöncesi öğrencilerine yönelik yapılan etkinliği çok başarılı gördüğünü, sağlığın ne kadar önemli olduğunu bu etkinlikle göstermiş olduklarını ifade etti.Şenol Bektaş, “Aslında herkes kendinin doktoru ve en önemlisi koruyucu hekimlik, bireyler öncelikle kendilerine dikkat etmeli. Kendilerini hastalıklardan korumaya alması lazım. Bu aşı bizim için önemli hayatımızın bir parçası, her doğan çocuğun mutlaka aşıları yapılmalıdır.” dedi.Yakın Doğu Tv mikrofonlarına konuşan YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan ise , Kurucu Rektör Dr.Suatİ. Günsel’in KKTC’deki sağlık sorununu kökten çözmek olduğunu dile getirirken, bütün ülkenin ailesinin yanında sağlık hizmetleri alabilmesi için Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesini kurduğunu belirtti.300 civarında Yakın Doğu Okul Öncesi öğrencisi ve Milli Eğitime bağlı diğer okullardan öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen bir etkinlik olduğunu ifade eden Savaşan, amaçlarının çocukların aşıyla korunacakları, KKTC’nin sağlıklı olarak yetişmesinde önemli bir katkı sağlamak olduğunu vurguladı.
Bu haber 34 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER