Günsel’e Birleşik Avrupa Ödülü

Uluslararası Sokrates Komitesi tarafından Birleşik Avrupa Ödülü’ne layık görülen YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’e Oxford’da Birleşik Avrupa Ödülü takdim edildi.

Uluslararası Sokrates Komitesi tarafından Birleşik Avrupa Ödülü’ne layık görülen YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’e Oxford’da Birleşik Avrupa Ödülü takdim edildi.Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’in, Avrupa Rektörler Kulübü üyesi olarak merkezi İngiltere’nin kültür ve eğitim kenti Oxford’da bulunan Europe BussinessAssembly’nin davetlisi olarak gittiği Oxford’da Liderler Zirvesi’ne katıldı.

HALKINA VE ULUSLARARASI TOPLULUĞA, BİLİM, EĞİTİM, KÜLTÜR ALANINDA HİZMET ETTİĞİ İÇİN SUNULDU
Elliden fazla ülkeden iş insanlarının ve hükümet seviyesinde temsilcilerin katıldığı Liderler Zirvesi’nde, Uluslararası Sokrates Komitesi tarafından Birleşik Avrupa Ödülü’ne layık görülen Dr. Suat İ. Günsel’e, ülkesindeki en büyük eğitim kurumunun yaratılmasına ve gelişmesine liderlik ederek, kurduğu ve geliştirdiği eğitim kurumunun sağladığı hizmetlerle ülkesine, insanına ve uluslararası topluluğa bilim, eğitim ve kültür alanında hizmet ettiği ve ayrıca, Avrupa’nın entegrasyonu ile gelişimine yine eğitim, bilim ve kültür alanında şahsen katkı koyduğu için Birleşik Avrupa Ödülü takdim edildi.

AYNI ÖDÜL TC CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL VE RUS SİYASET ADAMI GENNADİY SELEZNİYOV’A DA VERİLMİŞTİ
EBA ve Uluslararası Sokrates Komitesi ödülleri geçmiş yıllarda Fransa, İsviçre, Avusturya, Malta gibi ülkelerde düzenlenen Liderler Zirvesi’nde ülkelerine ve Dünya barışına hizmetlerinden dolayı başarılı bulunan aralarında TC’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Rus siyaset adamı ve devlet sözcüsü GennadiySelezniyov’un da bulunduğu devlet adamlarına layık görüldüğüne yer verilen açıklamada, ödülün Dünya’nın önde gelen uluslararası firmalarından Rusya’dan RosneftOilCompany, Avusturya’dan Creative Communications GMBH, Portekiz’den GlaciarEndustria gibi firmalara da verildiği belirtildi.
Bu haber 62 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER