AK PARTİ KKTC TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milli ve Manevi Dayanışma Derneği’nin açılışını yaptı. Dernek aynı zamanda, Brüksel’den sonra KKTC’ye verilen ikinci temsilcilik olma özelliğini de taşıyor

Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milli ve Manevi Dayanışma Derneği’nin açılışını yaptı. Dernek aynı zamanda, Brüksel’den sonra KKTC’ye verilen ikinci temsilcilik olma özelliğini de taşıyor


Milli ve Manevi Dayanışma Derneği dün akşam yapılan görkemli törenle hizmete girdi. Derneğin açılışı, Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve AK Parti Kıbrıs temsilcisi ve Milli ve Manevi Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Demirci tarafından gerçekleştirildi. Açılışa, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Safa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri yanında çok sayıda vatandaş katıldı. Dernek, aynı zamanda AK Parti KKTC temsilciliği olarak faaliyetlerini sürdürecek ve her kesimden vatandaşa ihtiyaçları doğrultusunda yardımcı olmaya çalışacak.

DEMİRCİ: “TÜM TOPLUMU KUCAKLAMAK GAYRETİNDEYİZ”

Açılışta ilk konuşmayı AK Parti Kıbrıs Temsilcisi ve aynı zamanda Milli ve Manevi Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Demirci yaptı. Demirci konuşmasında, AK partinin Kuzey Kıbrıs’a verdiği önemin ikinci temsilciliğin buraya verilmesiyle bir kez daha gösterildiğini belirtti. Temsilciliğin özel çalışmalar yapacağını ifade eden Demirci, insanlar arasında dil, din ve mezhep ayrımı yapmadan herkese yardım eli uzatacaklarını belirtti. Demirci, temsilciliğin tüm toplumu kucaklamak gayreti ile Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği ile halkın uğrak yeri olacağına inandığını kaydetti.

AKDAĞ: “TÜRKİYE NE KADAR GÜÇLÜ OLURSA KKTC’DE O KADAR GÜÇLÜ OLUR”

Türkiye Başbakan Yardımcısı ve Kıbrıs işlerinden sorumlusu Bakanı Recep Akdağ ise, Brüksel’den sonra ikinci temsilciliğin Kuzey Kıbrıs’a verildiğini belirterek, AK Partinin Kuzey Kıbrıs’a verdiği önemin buradan da anlaşılması gerektiğini kaydetti. Akdağ, konuşmasında Türkiye ne kadar güçlü olursa KKTC’nin de o kadar güçlü olacağını belirtti.
Bu haber 302 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER