TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI KUTLANIYOR

Kıbrıs’ın fethinin 438, Türk Mukavemet Teşkilatı (TMK)’nin 51, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın (GKK)’nın 33’üncü kuruluş yıldönümü olan 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı bugün bir dizi etkinlikle kutlanacak.

Kıbrıs’ın fethinin 438, Türk Mukavemet Teşkilatı (TMK)’nin 51, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın (GKK)’nın 33’üncü kuruluş yıldönümü olan 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı bugün bir dizi etkinlikle kutlanacak.


Kutlamalar 2 Ağustos Pazar gününe kadar sürecek. Kutlamalar kapsamında yarın saat 09.30’da Atatürk Anıtı; 10.00’da Lefkoşa Şehitler Anıtı; 12.00’de Cumhuriyet Parkı’ndaki TMT Anıtı’na çelenk konularak saygı duruşunda bulunulacak. Bugün ayrıca saat 09.30’da tüm ilçe merkezlerindeki Atatürk anıtlarına çelenk koyma törenleri düzenlenecek.

GAZİMAĞUSA

Gazimağusa’daki tören Zafer Anıtı önünde saat 09.15’te başlayacak, çelenklerin anıta protokol sırasına göre konulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bayraklar göndere çekilecek.

İSKELE

İskele’deki törenler Ecevit Meydanı’nda saat 09.30’da başlayacak. Törende protokol sırasına göre Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasının ardından, saygı marşı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bayraklar göndere çekilecek.


İskele Ticaret Lisesi Edebiyat Öğretmeni Hacer Öğüt’ün, günün anlam ve önemine dair konuşmasından sonra tören Bekirpaşa Lisesi öğrencilerinin okuyacağı şiirle sona erecek.

YOL KOŞUSU

1 Ağustos etkinlikleri kapsamında bugün GKK, Atletizm Federasyonu ve Polis Genel Müdürlüğü işbirliğinde 16 kilometrelik “Mukavemet Yol Koşusu” düzenlenecek. Yayla Bar’da (Boğaz) başlayıp Kırıkkale Mücahitler Evi önünde son bulacak yol koşusunda, dereceye giren takım ve yarışmacılara ödülleri Lefkoşa’daki Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği Genel Merkezi’nde saat 10.15’te törenle verilecek.


Yarışmaya katılmak isteyen katılımcıların en geç saat 08.00’de Yayla Bar önünde olunması istendi. Yarış saat 08.30’da başlayacak.

RESEPSİYONLAR DÜZENLENECEK

Öte yandan etkinlikler kapsamında saat 20.00’de Boğaz’daki Güvenlik Kuvvetleri Karargahı’nda Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu yapılacak.


Bunun yanında Lefkoşa Mücahitler Sitesi’nde, Güzelyurt Zafer Gazinosu’nda ve Gazimağusa Gülseren Kışlası’nda da resepsiyonlar düzenlenecek.


Bu kapsamda; resepsiyonlar 1’inci ve 3’üncü Piyade Alay Komutanlıkları Lefkoşa Mücahitler Sitesi’nde, 2’inci Piyade Alay Komutanlığı Zafer Gazinosu’nda, 4’üncü Piyade Alay Komutanlığı’nda yer alacak. Etkinlikler boyunca tüm şehitlikler halkın ziyaretine açık olacak.

Bu haber 31 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER