UMURSAMAZLIĞIN BÖYLESİ!

Lefkoşa Güzelyurt anayolu üzerinde, Gürpınar köyü yakınlarındaki tepe üzerinde bulunan Atatürk büstü ve Türk Bayrağı’nın yerinde olmadığı, ayrıca KKTC bayrağının da yırtılmış olarak dalgalandığı görüldü.
Niyazi Ergülen

Lefkoşa Güzelyurt anayolu üzerinde, Gürpınar köyü yakınlarındaki tepe üzerinde bulunan Atatürk büstü ve Türk Bayrağı’nın yerinde olmadığı, ayrıca KKTC bayrağının da yırtılmış olarak dalgalandığı görüldü.
Atatürk’ün Koca Tepe figürlü büstü ve yanında direk üzerinde bulunan Türk bayrağının yerinde olmadığı ve KKTC bayrağının da yırtılmış şekilde dalgalandığı Star Kıbrıs objektifine takıldı.
Fırtına ve yağan şiddetli yağışlardan olsa gerek, yırtılan bayrağın aradan günler geçmesine rağmen değiştirilmediği gözlemlendi.
Bu haber 752 defa okunmuştur
  • Asker Ahmet - 13.11.2017 Arkadaş lar biz ben askerim orda ve o bugünü hatırlıyorum rüzgarın çok olmasından kıbrıs bayrağını indiremedik
  • benim vatanım esker  antalya - 30.09.2012 arkadaşlar o tarihte bende orada askerdim. o bayrağın dibinde nöbet tutardım. yalnız olaylar bildiğiniz gibib deil. yağışlar ve fırtına fazla idi o günlerde hatta o rüzgarda onu takmak için 30 kişi olurdu bi bayragı tutmak için rüzgarda o bayrak hepsini sürüklüyo allah korusun aşağı uçuruma sürüklüyor ve bi arkadaşım az kalsın düşüyordu uçuruma. o bayrak dediğiniz tarihte defalarca takılması için uğraşıldı ve her seferinde takılırken rüzgar nedeniyle yırtıldı en az 3 adet bayrak yırtıldı ve daha sonra rüzgar biraz dinsin yoksa bayrakları mahvedecek denildi. kıbrıs bayrağı ise neden yarıda duruyordu sordunuz mu. o direklerin içindeki halatın telleri kopmuştu fırtınadan ne iniyor nede çıkıyor hiç birşey yapamadık tel halat sipariş edildi ve geldiği ilk gün halatı değiştirmek için seferber oldu herkes o bayrağın orada öle durmasıda ondan dolayı. ben o bayrakların altında askerdim onların güvenliği için oradaydım artı mücahit deil türkiye cümhuriyeti askeri teşekkürler.
  • Vatan sevgisi M Amber  Londra - 05.02.2010 Boyle guzel birseyin bakimi ile sorumlu olanlarda hizmet aski ve vatan sevdasi olmadigi icin bu boyledir. Gazeteler farkedecek, halk tepki koyacak ve ondan sonra isbasi yapacaklar. Boyle hizmet aski ve vatan sevgisi olurmu? Maasini hak ediyorlarmi? HAYIR.
  • AYIPLAR OLSUN mehmet  besparmaklar - 05.02.2010 yaziklar olsun,orada yasayanlara ve bedavadan mucahit maasi cekenlere .

:

:

:

:

DİĞER HABERLER