Cumhuriyet Parkı’na 250 yeni fidan

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı, 2011 yılının Çevre Yılı’ ilan edilmesinin ardından ilk etkinliğini gerçekleştirdi.
Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı, 2011 yılının Çevre Yılı’ ilan edilmesinin ardından ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlik çerçevesinde Cumhuriyet Parkı’na 250 fidan dikildi.


2011 yılının Çevre Yılı ilan edilmesinin ardından çalışmalarına hız veren Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı ilk çevre etkinliğini gerçekleştirdi. Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Orman Bakanlığı’nın hediye ettiği 250 fidanın dikim töreninde Bakan Kemal Dürüst ve bakanlık personeli olmak üzere Necati Taşkın İlkokulu’ndan bazı öğrenciler de hazır bulundu. Başlangıç olarak 250 fidan dilimi ile başlayan etkinliklerin 15 gün içerisinde toplamda bin adete ulaşması hedefleniyor.

DÜRÜST: HER AYDA EN AZ DÖRT ETKİNLİK
Etkinlikte konuşan Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, bu yılı “Çevre Yılı” ilan ettiklerine işaret ederek, çevre örgütleri, kurum ve kuruluşlarla birlikte KKTC’nin nasıl daha temiz, yeşil ve güzel olacağı yönünde faaliyetler yapacaklarını anlattı. Zaman içinde ilgiye muhtaç hale geldiğini kaydettiği Cumhuriyet Parkı’nda “Çevre Yılı”nın ilk etkinliğini gerçekleştirmeye karar verdiklerini dile getiren Dürüst, “Çevre Yılı” çerçevesindeki çalışmaların süreceğini, her ay 4 veya 5 aktivite düzenleyeceklerini söyledi. Halkın çevreye yönelik duyarlılığını artırmak ve gelecek nesillere bırakılabilecek en büyük mirasın çevre ve doğa olduğunun mesajını vermek için etkinlikler yapacaklarını ifade eden Dürüst, çevrenin turistlerin beğenisini kazanabilmek açısından da önemli olduğunu vurguladı. Bakan Dürüst hedeflerinin; çocukların ve halkın çevre duyarlılığını artırmak ve çevre bilincini elde etmelerini sağlamak olduğunun da altını çizdi.
Bu haber 1 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER