Girne’de festival zamanı

1.Girne Kültür ve Sanat Festivali bugün başlıyor. Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 26 Ağustos’a kadar devam edecek festivalde, yabancı ve ülke sanatçıları ile gruplar konser verecek.

1.Girne Kültür ve Sanat Festivali bugün başlıyor. Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 26 Ağustos’a kadar devam edecek festivalde, yabancı ve ülke sanatçıları ile gruplar konser verecek. Etkinlikler; Girne’de Amfi Tiyatro’da, Ramadan Cemil Meydanı’nda, Atatürk Büstü önünde, Girne Barış Parkı’nda ve Girne sokaklarında yapılacak Açıklamada, I. Girne Kültür ve Sanat Festivali’nde, “Kıbrıslı Türklerin daha çok Avrupa tatillerinde rastladığı sokak sanatçıları”, Girne sokaklarında müziklerini sunacağı, UB40 ve The Animals gibi grupların, Türkiye’den Bulutsuzluk Özlemi, Nev ve Nil Karaibrahimgil yanında, meydan konserleriyle Ersen Sururi ve Öldüren Şampanya gibi yerli sanatçıların da yer alacağı belirtildi.

KONSER VE TİYATROLAR EĞLENCE SEVERLERLE BULUŞACAK: Konserler dışında Ankara Devlet Tiyatrosu, Adana Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun oyunları Girne Amfi Tiyatro’da sahne alacak. I.Girne Kültür ve Sanat Festivali’nde yer alacak UB40 konseri 70 TL; Bulutsuzluk Özlemi, The Animals ve Mike Penders& The Searchers, Nil Karaibrahimgil konserleri 25 TL; Ankara Devlet Tiyatrosu’nun “Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Birşey Oldu”, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “İstanbul Hatırası”, Adana Devlet Tiyatrosu’nun “Yaşar Ne Yaşar, Ne Yaşamaz” adlı oyunları ise 15 TL ücretle izlenebilecek. Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu konseri ile NEV konseri ise ücretsiz olacak. Festival 26 Ağustos akşamı Adana Devlet Tiyatrosu’nun “Yaşar Ne Yaşar, Ne Yaşamaz” adlı oyunu ile son bulacak.

GİRNE KALESİ 10 BİN MUMLA AYDINLANACAK: Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Girne Kalesi’nde yer alacak festival açılışıyla ilgili yaptığı açıklamada, Girne Kalesi’nin 10 bin mumla aydınlatılacağını belirterek, “Kalavaç köyü kaleye taşındı ve tarih boyunca Kıbrıs’ı ziyaret eden Lüzinyanları, Venediklileri, Aslan Yürekli Richard’ı kıyafetleriyle, Girne kalesinde buluşturacağız… Açılış seremonisi bir sürpriz olacak” dedi. Aygın, “Festivalimizin görkemli açılışında; ülkemizin değerli sanatçılarını, sanatseverlerini, basın sektöründe hizmet veren herkesi ve tüm halkımızı Girne Kalesi’nde görmek bizleri mutlu edecek ve katılımları bizlere güç verecektir” şeklinde konuştu.

Festivalde ilk haftanın programı

2 Ağustos 2011 - 20:30 –Festival Açılışı – Girne Kalesi
3 Ağustos 2011 - 21:00 – Belediye Orkestrası Konser – Ramadan Cemil Meydanı
4 Ağustos 2011 - 21:00 -Zeliş Şenol & Ersen Sururi Konseri - Atatürk Büstü Önü
5 Ağustos 2011 – 21:00 –. Bulutsuzluk Özlemi- Amfi Tiyatro
6 Ağustos 2011 -21:00 –The Animals ve Mike Penders & The Searchers - Amfi Tiyatro
7 Ağustos 2011- 21:00 – Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Birşey Oldu -Amfi Tiyatro
Bu haber 23 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER