GÜZEL UMUTLAR

”Dünyanın bütün güzel umutları ve şarkıları herkesin değildir.

”Dünyanın bütün güzel umutları ve şarkıları herkesin değildir.
Güzel umutlar ve şarkılar,
sadece hissedebilenlerindir...”
Yüreğinizi, ülkenizin güzelliklerini görmeyenlere en güzel yarınlarınızı harcatmayın siz ki bir çok kişinin belkide en güzel hikayesisiniz. Değmeyenlerin hikayesi olmayın. Şarkıların Anlamını sadece duyarlı sanat Ruhlu insanlar acısını, anısını, nefes kesen cümleleri, yarım kalan hayalleri anlarlar. Çaresizlikleri ile acı çekerler.
Tuttu yine yüreğimin ince sızısı uykusu gelmiş güneşin ilmek ilmek işliyor çaresizliği Düşler sokağında gözlerimin yaşı, Ah hayat söylermisin dinermi bir gün yüreğimin yası bitermi bu hasretin amansız kışı.
Şarkıdan sözden dem vurur duygularım, tüm duygusuz özlemlere inatla gülümserim hayata. . Günün alaca şafak vaktinden güneşin kızıllara büründüğü ana dek umutla renklenir her yanım. . Masmavidir umudu tutkuya sürgün gökyüzü huzurum, tepeden tırnağa sevda kokan toprağım. . Kimi zaman yağmurlar altında tepeden tırnağa sırılsıklam ruhum, kimi zaman ılık esintisinde bahar telâşı ihtimallerinde tutuşan yüreğim. . Bir daha denk gelirmiyim bilmem, eylüllere ekimlere. . Yine bir nisan yağmuru sonrası mayıs çiçekleri açarmı gönül bahçelerim. . Haziran akşamları kahveleri demlenirde, bir çift bakış belki bir gülümseme hatrına kurulurmuyum muhabbeti şiirlerin satır başlarına. .
aŞk ile;
Bütün hüzünlerimi denize bıraktım usulca.
Al dedim al !
Senin dalgaların güçlü.
Bunu da götür uzaklara…”
Sonra tertemiz bir sayfa aç umut yüklü içinde sadece Mavi.
Sizi Seviyorum...

Bu haber 6373 defa okunmuştur

:

:

:

: