Ripple Davası İçin Yeni Gelişme: Bu Tarihe Erteleme İstendi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple davası için yeni bir güncelleme yaşandı. Mahkeme, davada harekete geçilmeden önceki mektupların dosyalanması için süreci uzatma talebini kabul etti. Mektupların veya maddi vakıaların beyanlarının dosyalanması için belirli bir tarih belirlenmediği anlamına gelen bu gelişme, mahkeme özeti sayfasında ilan edildi.

Ripple davası: Önceki önergeler beklemede kaldığından, daha fazla gecikme yaşandı

Ancak, uzmanlara göre, ön önergelerin sunulması için son bir tarih, mahkemenin kayıttan düşürme ve davanın iptaline ilişkin kararı olmadan belirlenemez. Mahkeme, diğer belgelerin sunulmasından önce bu önergeler için nihai bir karar vermek zorundadır. Ancak bu önergelerin karara varma tarihi anlaşılamadığı için zaman çizelgesindeki belirsizlik arttı. Ripple davası ile yakından ilgilenen bir avukat olan James K. Filan, diğer belgeler sunulmadan önce bu önergeler konusunda karar verilmesi gerektiğini, ancak bunların ne zaman karara bağlanacağını bilmediğini söyledi.

DPP anlaşmazlığına ilişkin telefon konferansının ardından taraflar, ortaklaşa bir uzatma talebinde bulundular. Garlinghouse ve Larsen ifadelerini vermek için belge keşif süresinin kısa bir şekilde uzatılmasını istediler. Ek olarak, keşif sürecine yönelik son tarihi 12 Kasım 2021’e kadar uzatmaya çağırdılar. Her iki taraf da başından beri zorunlu belgelerin bulunması konusunda isteksiz davrandı. Hatta Ripple ve SEC, ilk defa uzatma talebi üzerine bir araya geldi. XRP fiyatında son durum

Bununla birlikte, ardışık uzatmalarla birlikte bekleyen önergeler ile XRP davası beklenenden daha yavaş ilerliyor gibi görünüyor. Garlinghouse ve Larsen’in ret talepleri mahkemede derdest durumda, taraflar hala gerçekleri ortaya çıkarıyor, iki ayrı talep de Sulh Hakimi Netburn’da derdest durumda ve taraflar Eylül ayında iki ifade vermek için izin talep ediyorlar.

Davanın ortaya çıktığı Aralık ayında düşüş yaşasa da XRP fiyatı, bu tarihten sonra davadaki bu tarz gelişmelerden çok fazla etkilenmedi. Yazım sırasında piyasayla paralel bir yön izleyen ve piyasa değerine göre altıncı sırada yer alan kripto para birimi, 1.10 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yüzde 2.1’lik bir kayıp yaşamış durumda.
Bu haber 85710 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER