Manavoğlu: “Mevcut sistem rüşvete azmettiriyor”

Bakanlıklarda uzun süredir gündeme gelen rüşvet ve yolsuzluk konularıyla ilgili 9. Dönem Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Mevcut sistem rüşvete azmettiriyor” diyen Manavoğlu, rüşvet ve yolsuzlukla alakası olmayan insanları sistemin kumar gibi içine çektiğini aktardı.

Ülkede son günlerde infial yaratan rüşvet ve yolsuzluk konularının devlet dairelerinde gündeme gelmesinin sistemin çarpıklığını gözler önüne serdiğini söyleyen 9. Dönem Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, ADA TV ekranlarından mevcut sistem değişmediği sürece rüşvetin de bitirilemeyeceğini savundu. Çıkarılan af yasasında kayıtlılık beklenirken durumun iyice laçka bir hal aldığına vurgu yapan Manavoğlu, kişilerin çalışan getirme noktasında yaşadığı sıkıntıların yanlış yola sürüklediğini ifade etti. Sürekli çalışma izni üzerinden vatandaşlık alma hakkı doğduğu için bu alanda düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Manavoğlu, “ Af Yasası geçti bu esnada Çalışma Bakanlığı da kaynıyor. Keşke herkes kayıt altına alınsaydı. Çalışma Bakanlığı’nda oturan insanların durumları belli değil. Mahkeme sürerken özel kalemden başka nerelere sirayet edeceği belli değil, o zaman nasıl başlayacağız affı uygulamaya?” dedi.

UBP’DE HESAP BAŞKA
Eylül ayında yapılması planlanan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Kurultayı ile ilgili de konuşan Manavoğlu, normalde başka bir partinin iç işlerine karışılamayacağını ama partizanlık zirveye çıkarak ülkeye yük bindiriyorsa bu iç meselelerin herkesi ilgilendirdiğini söyledi. Manavoğlu programda sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Anamuhalefet Başkanı Erhürman, kurultay ile alakalı konuşunca Genel Sekreter Hasipoğlu kızdı. UBP içindeki çok adaylı kurultayda bu kadar aday olmasının sebebi pazarlık hesaplarıdır. Birlikte bakanlıklarda kalacaklar mı kalmayacaklar mı onun pazarlığı için bu durumdalar. UBP’de hesap başka, ne demokrasisi! Demokrasinin biz üstünden geçtik'
Bu haber 122 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER